Akce 2013

Turnaj malých fotbalistů v Charmes

Ve dnech 16. - 20 května se zúčastnili 8. ročníku mezinárodního turnaje žáků kategorie U11 (10ti a 11ti letých) v Charmes dvě mužstva TJ Praga Praha.

Turnaje se účastnilo 20 mužstev ze 4 zemí. V základní části byla mužstva rozdělena do 4 skupin po 5 mužstvech. Na turnaji malí fotbalisté dobře reprezentovali. Výsledkem bylo 4. místo pro první mužstvo a 17. místo pro druhé mužstvo složené z hráčů 9 a 10 let. Po bojích ve skupině, kde první mužstvo neprohrálo ani jeden zápas, prohrálo až v semifinále s pozdějším vítězem turnaje.

V Beautoru měli malí fotbalisté, kromě účasti na turnaji, připraven pestrý program. Mimo jiné navštívili muzeum řemesel a lesopark s mini zoo v St. Quentinu.

Cesta Kytice na vystoupení do Beautoru a Coucy

Ve dnech 23. - 27. května absolvoval cestu do Beautoru a vystoupení v Beautoru a Coucy dětský folklorní soubor Kytice.

Soubor vystoupil dvakrát v Beautoru (24. a 26. května 2013) a jednou v Coucy na mezinárodní přehlídce souborů (25. května 2013). Jejich vystoupení byla velmi úspěšná. Program jejich pobytu doplnila prohlídka města Chauny a prohlídka katedrál v Remeši a St. Quentinu.

Cesta dobrovolných hasičů do Beautoru

Odjezd z Prahy byl ve čtvrtek 12. září večer a odjezd z Beautoru v neděli 15. září večer. Jejich beautorští kolegové jim připravili zajímavý program. Hned po příjezdu byli naši hasiči přijati na beautorské radnici. Během pobytu navštívili centrály hasičů v Laonu a St. Quentinu a samozřejmě, že byli přivítáni v hasičské zbrojnici svých hostitelů. Pro obě strany bylo toto setkání velmi zajímavé a výměna zkušeností byla bohatá. Velkým zážitkem byla účast na setkání všech hasičských sborů departmentu Aisne. To se letos uskutečnilo v Marle. Naším hasičům patřila pocta pochodovat při přehlídce hned za čestnou gardou. Spolu s ní potom stáli na čestném místě proti tribuně. Po přehlídce byli představeni prefektovi departmentu, který se s nimi vyfotil pro místní tisk.

20. výročí podepsání smlouvy o přátelství

Dne 3. října 1993 podepsal tehdejší starosta Beautoru pan León Maitrepierre a tehdejší starosta MČ Praha-Letňany pan Josef Dobrý smlouvu o přátelství mezi Beautorem a MČ Praha - Letňany. Chtěli jsme si připomenout 20. výročí spolupráce Beautoru a MČ Praha 18. Proto jsme nabídli představitelům MČ, že v případě pozvání beautorské delegace na tuto akci, nabízíme spolupráci na zajištění programu a spolufinancování akce. Navrhli jsme i termín návštěvy delegace ve dnech 4.-8. října 2013.Program zajišťovalo naše občanské sdružení a finančně přispěla letňanská radnice. V pátek 4. října byla delegace dopoledne přijata na letňanské radnici a dopoledne na francouzské ambasádě, v sobotu 5. října jsme s našimi přáteli navštívili Jemniště a Český Šternberk, v neděli 6. října si naši přátelé prohlédli pražský hrad a v pondělí 7. října jsme zajistili prohlídku Staroměstské radnice a v podvečer se uskutečnilo slavnostní zasedání na počest našich hostů a 20. výročí podepsání smlouvy o přátelství.

Kontakt

Oldřich Miffek

oldrich.miffek@seznam.cz

Malkovského 595
190 00 Praha 18 - Letňany

+420603521398

Vyhledávání

 

 

Sponzor

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode